Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
CZĘŚĆ 1
Dokumentacja pn.: „Pogłębienie wylotów kanałów i ich połączeń z jeziorami, usunięcie mielizn i raf kamiennych Część II. Pogłębienie wylotu kanału Jeglińskiego do jeziora Roś (lokalizacja 1); Pogłębienie szlaku żeglownego tzw. „Bramy Sekstyńskiej” – przejścia z jeziora Seksty na jezioro Śniardwy (lokalizacja 2)” – gmina Pisz, powiat piski.
Prace odmulające będą prowadzone z wody refulerem ewentualnie pogłębiarką ssąco-refulującą, dragą lub bagrownicą z rurociągiem tłocznym.
Dla lokalizacji 1 – odmulenie nastąpi do maksymalnej rzędnej dna 112,60 m n.p.m. W miejscach, gdzie dno będzie poniżej 112,60 m n.p.m. należy pozostawić rzędną istniejącą. Przewiduje się, że miąższość warstwy namułów przewidzianych do usunięcia nie powinna przekroczyć 0,90 m.
Szacowaną objętość wydobytego urobku określa się na ok. 2 650 m³. Urobek z odmulenia zostanie odłożony w czaszy jeziora Roś, poza szlakiem żeglugowym, w miejscu wskazanym i zlokalizowanym najbliżej obszaru odmulenia szlaku żeglugowego (miejsce uzgodnione z PZW i RDOŚ w Olsztynie). Urobek zostanie odłożony do rzędnej nie przekraczającej 107,50 m n.p.m., tak aby zapewnić jak najmniejszą ingerencję w stan czaszy zbiornika. Grubość warstwy odłożonego urobku nie może przekroczyć 30 cm.
Dla lokalizacji 2 – odmulenie nastąpi do maksymalnej rzędnej dna 113,50 m n.p.m. W miejscach, gdzie dno będzie poniżej 113,50 m n.p.m. należy pozostawić rzędną istniejącą. Miąższość warstwy namułów przewidzianych do usunięcia wynosi od 0,00 do 0,60 m.
Szacowaną objętość wydobytego urobku określa się na ok. 7 700 m³. Urobek zostanie złożony w czaszy jeziora Śniardwy, poza szlakiem żeglugowym, w miejscu zlokalizowanym możliwie najbliżej obszaru odmulenia szlaku żeglugowego (miejsce uzgodnione z PZW i Gospodarstwem Rybackim „Śniardwy” w Okartowie oraz RDOŚ w Olsztynie). Powstały po odmuleniu urobek zostanie odłożony do rzędnej nie przekraczającej 111,00 m n.p.m., tak aby zapewnić jak najmniejszą ingerencję w stan czaszy zbiornika. Grubość warstwy odłożonego urobku nie może przekroczyć 30 cm.
CZĘŚĆ 2
Dokumentacja pn.: „Pogłębienie wylotów kanałów i ich połączeń z jeziorami, usunięcie mielizn i raf kamiennych Część III. Pogłębienie szlaku żeglownego pomiędzy jeziorem Mikołajskim a jeziorem Śniardwy w dwóch lokalizacjach” – gmina Mikołajki, powiat mrągowski.
Prace odmulające będą prowadzone z wody z wykorzystaniem koparek na barkach, pogłębiarek i barek transportowych. Odmulenie nastąpi do maksymalnej rzędnej dna 113,50 m n.p.m. W miejscach, gdzie dno będzie poniżej 113,50 m n.p.m. należy pozostawić rzędną istniejącą. Szacowana objętość wydobytego urobku określa się na ok. 1170 m³. Urobek z odmulenia zostanie dostarczony na brzeg w miejscu dogodnym do przeładunku na samochody w celu wywiezienia na zwałkę. Zobowiązuje się Wykonawcę do uzyskania zgody właściciela/właścicieli terenu na czasowe złożenie i przeładunek urobku. Urobek niespełniający parametrów określonych w rozporządzeniu ministra środowiska z dnia 11.05.2015 r. w sprawie odzysku odpadów poza instalacjami i urządzeniami, Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi utylizacji odpadów.
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
Warunek został szczegółowo opisany w pkt 9 SWZ.
Warunki realizacji umowy
Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Informacje dodatkowe
- Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej pod adresem: https://www.przetargi.wody.gov.pl
- Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://przetargi.wody.gov.pl/wp/instrukcja-dla-wykonawc/4147,Instrukcja-dla-Wykonawcow-dla-Platformy-Zakupowej.html
- Korzystanie z Platformy nie wymaga zarejestrowania konta na Platformie.
- Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem.
- Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, których sposób złożenia został opisany w pkt 16.1 – 16.6 specyfikacji warunków zamówienia, Wykonawca korzysta z zakładki „Zapytaj”. Zakładka ta służy również Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami.
- Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych razem z ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie.
- Zamawiający zaleca sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc., .docx, .rtf, .pdf, .xls.
- Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi 150 MB.
- Treść pól aktywnego formularza Platformy uzupełnianych przez Wykonawcę w toku składania oferty poprzez Platformę nie stanowią oferty w rozumieniu Pzp. Automatyczne komunikaty Platformy nie stanowią czynności Zamawiającego w rozumieniu Pzp.