Przedmiotem zamówienia jest Inwentaryzacja urządzeń melioracji wodnych na terenie wybranych Zarządów Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia na 15 części
- Zarząd Zlewni w Ostrołęce
- Zarząd Zlewni w Inowrocławiu
- Zarząd Zlewni w Toruniu
- Zarząd Zlewni w Opolu
- Zarząd Zlewni w Kielcach
- Zarząd Zlewni w Sandomierzu
- Zarząd Zlewni w Zamościu
- Zarząd Zlewni w Gorzowie Wielkopolskim
- Zarząd Zlewni w Poznaniu
- Zarząd Zlewni w Stalowej Woli
- Zarząd Zlewni w Koszalinie
- Zarząd Zlewni w Łowiczu
- Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim
- Zarząd Zlewni w Zielonej Górze
- Zarząd Zlewni w Lesznie
Zakres prac:
- Inwentaryzacja terenowa urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów, tworzących systemy melioracyjne wraz z budowlami związanymi z nimi funkcjonalnie za pomocą metod pomiarowych wymienionych w punkcie III. Atrybuty znajdujące się w kategorii dane obowiązkowe muszą zostać pozyskane w całości na podstawie inwentaryzacji terenowej. Ważnym elementem będzie prawidłowe wypełnienie informacji dotyczących metody oraz sposobu pozyskania danych. Jest to niezbędny element dotyczący określenia wiarygodności powstałego zbioru ewidencji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów. Inwentaryzacja urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów skutkuje opracowaniem zbioru elektronicznych danych przestrzennych zawierających atrybuty wymienione w załącznikach 1-22 do OPZ.
- Nazewnictwo urządzeń melioracji wodnych musi być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 czerwca 2020 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów i ustalania obszaru, na który urządzenia melioracji wodnych wywierają korzystny wpływ.
- Wykonanie profili podłużnych zinwentaryzowanych rowów melioracyjnych oraz rurociągów zawierających rzędne dna, brzegów, rzędne zwierciadła wody, głębokości średnie, spadek istniejący, wymiary istniejące (szerokość dna i skarp, nachylenie skarp), występowanie budowli i umocnień oraz ich rodzaje [zgodnie z załączonym przykładowym profilem];
- Aktualizacja lub w przypadku braku, wyznaczenie obszaru, na który urządzenia melioracji wodnych wywierają korzystny wpływ dla zinwentaryzowanych rowów melioracyjnych (zgodnie z atrybutami określonymi w Załączniku 22 do OPZ). Wyznaczanie obszarów na które urządzenia melioracji wodnych wywierają korzystny wpływ musi być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 czerwca 2020 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów i ustalania obszaru, na który urządzenia melioracji wodnych wywierają korzystny wpływ;
- opracowanie części opisowej, zawierającej ocenę stanu technicznego i funkcjonalności wszystkich zinwentaryzowanych urządzeń melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów tworzących systemy melioracyjne wraz ze wskazaniem niezbędnych do wykonania prac remontowych bądź inwestycyjnych omawianych urządzeń melioracji wodnych wraz z informacjami [na podstawie przykładowej karty obiektu] tj:
- nazwę, oznaczenie i rodzaj urządzenia,
- lokalizację wskazaną na załącznikach mapowych,
- długość, szerokość, kilometraż,
- szerokość dna i skarp (w przypadku rowów),
- spadki podłużne i nachylenie skarp (w przypadku rowów)
- lokalizację urządzeń towarzyszących oraz ich parametry (długość, szerokość, średnica, stan techniczny).
- dostępność do danego urządzenia, uznawaną jako odległość od ogrodzeń nieruchomości, a w przypadku rowów, występowanie na ich skarpach oraz w dnie drzew i krzewów, wraz z dokumentacją fotograficzną.
Lokalizacje obiektów ograniczających dostępność do urządzeń objętych inwentaryzacją zostaną również wskazane za pomocą obiektów punktowych wraz z opisem w formie notatki w układzie współrzędnych płaskich prostokątnych PUWG 1992 (EPSG:2180), którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 5 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne.
- Opracowanie ortofotomapy o rozdzielczości nie większej niż 5 centymetrów w formacie GeoTiff, pozyskanej w trakcie wizji lokalnych, poprzez wykonanie nalotów dronem nad inwentaryzowanymi urządzeniami. Ortofotomapa powinna obejmować swoim zasięgiem lokalizację urządzenia melioracji wodnych oraz zmeliorowanych gruntów oraz obszar sąsiadujący w odległości minimalnie 100 metrów z obu stron inwentaryzowanego urządzenia.
Sumaryczna długość rowów podlegających inwentaryzacji w ramach poszczególnych części zamówienia wynosi:
- Zarząd Zlewni w Ostrołęce - 7 322,12 km
- Zarząd Zlewni w Inowrocławiu -10 809,00 km
- Zarząd Zlewni w Toruniu -10 809,00 km
- Zarząd Zlewni w Opolu - 3 994,71 m
- Zarząd Zlewni w Kielcach -3 053,81 km
- Zarząd Zlewni w Sandomierzu - 3 257,53 km
- Zarząd Zlewni w Zamościu - 6 534,19 km
- Zarząd Zlewni w Gorzowie Wielkopolskim - 16 290,00 km
- Zarząd Zlewni w Poznaniu - 9 679,24 km
- Zarząd Zlewni w Stalowej Woli - 3 435,72 km
- Zarząd Zlewni w Koszalinie - 3 059,92 km
- Zarząd Zlewni w Łowiczu - 5 954,67 km
- Zarząd Zlewni w Piotrkowie Trybunalskim - 5 115,43 m
- Zarząd Zlewni w Zielonej Górze - 4 994,28 km
- Zarząd Zlewni w Lesznie - 10 821,72 km