Przedmiotem zamówienia jest zabezpieczenie prawego brzegu rzeki Wisły na stanowisku górnym jazu Łączany na długości 290 m przy pomocy opaski z grodzic stalowych (ścianki) typu Larsen 603 (GU13N) o długości 12 m pogrążanych w gruncie metodą pogrążania wibracyjnego. Ścianka stalowa kotwiona będzie w gruncie za pomocą stalowych lub linowych kotew o długości od 0d 7.0 m do 10.0 m o nachyleniu ~35˚ do poziomu. Nośność pojedynczej kotwy od 103 kN do 235 kN. Rozstaw kotew co 3,0 m.. Ścianka stalowa zwieńczona oczepem żelbetowym który wykorzystany zostanie również do zakotwienia kotew gruntowych. Oczep żelbetowy o wymiarach szer. 0,7, wys. 0,8 m dylatowany co 15 m. Konstrukcję oczepu zaprojektowano z betonu hydrotechnicznego klasy C30/37 (B37) Klasa ekspozycji: XC2, XF2, XA2 Oczep wykonany w wykopie, zabezpieczony środkami mineralnymi chroniącymi beton a następnie zasypany do poziomu terenu.
Ze względu na specyfikę wykonywanych prac i warunki terenowe, w wibrowywanie ścianki stalowej wraz z wykonaniem kotew gruntowych będzie możliwe do wykonania tylko z wody z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu pływającego. Koszty transportu na plac budowy jak również koszty pracy sprzętu pływającego należy uwzględnić w kosztach robót.
Z uwagi na to że prace wykonywane będą w bliskiej odległości od korpusu wału, pogrążanie ścianki stalowej oraz wykonywanie kotew gruntowych należy wykonywać pod nadzorem geotechnicznym z wykorzystaniem wibromłota o dużej częstotliwości drgań
Koszty związane z nadzorem branżowymi ponosi Wykonawca.
Z uwagi na występujące podczas prac drgania należy objąć monitoringiem zabudowania znajdujące się w zasięgu wykonywanych robót.
Obowiązki Wykonawcy i zasady realziacji prac:
- Wykonawca odpowiada za wszystkie spowodowane przez jego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i sieci urządzeń podziemnych
- Wykonawca zobowiązany jest do prolongowania warunków technicznych, uzgodnień i decyzji lub pozyskania nowych w przypadku utraty ich ważności, koszty z tym związane ponosi Wykonawca.
- Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie uzyskać stosowne zezwolenie na transport po przyległych drogach na czas realizacji robót. Transport należy dostosować do nośności i klasy dróg. W przypadku zniszczenia dróg lokalnych w obrębie robót, po zakończeniu prac należy je przywrócić do stanu pierwotnego. Wszelkie koszty związane z transportem materiałów i sprzętu na teren budowy ponosi Wykonawca.
- Obowiązkiem Wykonawcy robót będzie usuwanie na bieżąco i na własny koszt, wszelkich zanieczyszczeń oraz uszkodzeń spowodowanych przez jego pojazdy na drogach publicznych oraz dojazdach do terenu budowy. Wykonawca przed rozpoczęciem prac musi we własnym zakresie i na własny koszt uzyskać zgodę administratora drogi na dojazd do terenu robót.
- Wykonawca jest zobowiązany pokryć koszty wszelkich odszkodowań za szkody powstałe podczas prowadzenia robót budowlanych na terenie budowy i terenie przyległym, w tym szkody wyrządzone osobom trzecim.
- Wykonawca zobowiązany jest do wywozu ewentualnych odpadów powstałych w trakcie robót we własnym zakresie i na własny koszt, zabezpieczenia we własnym zakresie miejsca odwozu urobku na odkład z zachowaniem przepisów Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.
- Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w kosztach realizacji inwestycji koszty rozbiórki i transportu wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych.
- Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest doprowadzić do należytego stanu i porządku teren budowy, drogi, ulice oraz sąsiednie nieruchomości, o ile korzystał z nich w trakcie realizacji robót. Prace te należy wykonać w zakresie umożliwiającym ich właścicielom korzystanie z nich na dotychczasowych zasadach.
- W przypadku gdy będzie to konieczne Wykonawca przed rozpoczęciem prac musi we własnym zakresie i na własny koszt uzyskać zgodę mieszkańców na przejazd po terenie prywatnym.
- Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt do zapewnienia tymczasowego dojazdu do placu budowy jeśli taki będzie wymagany, uwzględniając w tym koszty budowy czasowych dróg, a po zakończeniu prac ich rozbiórkę i koszty z tym związane.
- Wszystkie koszty związane z organizacją placu budowy (wynajęcie, likwidacja, doprowadzenie energii elektrycznej, wody itp), prace pomiarowe leżą po stronie Wykonawcy i są organizowane na koszt Wykonawcy;
- Wykonawca musi wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia wezbrania powodziowego na rz. Wiśle, które może spowodować uszkodzenie już wykonanych robót. W przypadku wezbrania powodziowego roboty należy bezwzględnie przerwać i usunąć cały sprzęt.
- Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu zaistniałej sytuacji hydrologicznej i możliwych szkód na terenie budowy i zaplecza, powstałych w wyniku wezbrania powodziowego.
- Użyte materiały winny spełniać wymagania ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. – o wyrobach budowlanych
- Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji robót prowadzić nadzór przyrodniczy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierając załączniki do SWZ, w szczególności załącznik nr 1 – Projekt umowy oraz załącznik nr 2 – Opis przedmiotu zamówienia.