Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków i kanałów, zbiorników wodnych na terenie NW Dąbrowa Tarnowska, Połaniec i Staszów

Przetarg nieograniczony

Ogłaszający

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Marszałka J. Piłsudskiego 22
31-109 Kraków
tel.+48 12 62-84-303
0 dni 0 godziny 0 minuty 0 sekundy
  • Etap postępowania
    Postępowanie zakończone
  • Numer postępowania
    K.ROZ.2710.60.2024
  • Klasyfikacja ofert
    brutto PLN
  • Powyżej progów unijnych
    Tak
  • Data publikacji
    02.07.2024 14:00
  • Termin składania ofert
    07.08.2024 10:00
  • Termin otwarcia ofert
    07.08.2024 11:00

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem  zamówienia jest kompleksowe utrzymanie   rzek, cieków i kanałów, zbiorników wodnych na terenie NW Dąbrowa Tarnowska, Połaniec i Staszów

Zamawiający dokonał podziału zamówienia na 6  części:

Część 1.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz, teren NW Dąbrowa Tarnowska: „Kanał "Średnica" - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał A ( "A" Dąbrowica) - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał B-4 ("B" Zabrnie) - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał A (Bez Nazwy) - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał A1 (Bez Nazwy) - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał Wadowicki - udrożnienie dna i koszenie brzegów”.

Przedmiot prac:

Kanał „Średnica” – Wykaszanie mechaniczne kosiarkami bijakowymi porostów ze skarp oraz z pasów (dróg) konserwacyjnych pasem średnio 5,0 m jednostronnie porost gęsty, twardy w km 0+220 - 11+430. Wykaszanie ręczne porostów ze skarp (teren niedostępny do sprzętu mechanicznego) w km 0+220 - 11+430. Hakowanie mechaniczne roślin korzeniących się  w dnie przy zarośnięciu do 60% lustra wody i złożenie urobku na górnej krawędzi skarpy oraz rozdrobnienie i rozplantowanie. Wycięcie odrostów krzaków rzadkich (bez karczowania) porost na 10% powierzchni skarp z rozdrobnieniem rębakiem lokalnie na całej długości potoku.

Kanał A („A” Dąbrowica) Likwidacja lokalnych nierówności i dołków na drodze dojazdowej do pompowni Dąbrowica wzdłuż kanału na odcinku 450m poprzez zakup klińca drogowego 20-31,5mm w ilości 12m3. Uzupełnienie nim ubytków w drodze z jednoczesnym mechanicznym utwardzeniem. Wykaszanie mechaniczne kosiarkami bijakowymi roślin ze skarp oraz z obustronnych pasów (dróg) konserwacyjnych  pasem średnio 5,0 m jednostronnie porost gęsty, twardy w km 0+000 - 2+150. W przypadku zalegającego pokosu na skarpach należy go wygrabić ze złożeniem poza górną krawędź skarpy. Wykaszanie ręczne porostów ze skarp (teren niedostępny dla sprzętu mechanicznego). Udrożnienie dna potoku przez hakowanie przy zarośnięciu powierzchni koryta powyżej 60% z wyrzuceniem poza górną krawędź skarp  z rozdrobnieniem za pomocą brony tależowej lub glebogryzałki pasem szerokości 2,5 m z rozplantowaniem. Wywóz urobku z hakowania na odległość do 1,0 km ( w km 0+000-0+422).

Kanał B-4 („B” Zabrnie)  – Wykaszanie mechaniczne kosiarkami bijakowymi roślin ze skarp oraz z obustronnych pasów (dróg) konserwacyjnych  pasem średnio 6,0 m jednostronnie porost gęsty, twardy w km 0+000 - 5+318. W przypadku zalegającego pokosu na skarpach należy go wygrabić ze złożeniem poza górną krawędź skarpy. Wykaszanie ręczne porostów ze skarp (teren niedostępny dla sprzętu mechanicznego). Udrożnienie dna potoku przez hakowanie przy zarośnięciu powierzchni koryta powyżej 60% z wyrzuceniem poza górną krawędź skarp z rozdrobnieniem za pomocą brony tależowej lub glebogryzałki pasem szerokości 2,5 m z rozplantowaniem.

Kanał A (Bez Nazwy)  –  Wykoszenie mechaniczne porostów gęstych, twardych ze skarp cieku na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie i złożenie urobku na górnych krawędziach cieku wraz z rozdrobnieniem i rozplantowaniem wydobytego urobku. Rozbiórka zatorów, usunięcie zanieczyszczeń z wywozem poza teren prowadzonych prac.

Kanał A1 (Bez Nazwy)  Wykoszenie porostów gęstych, twardych ze skarp cieku na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie i złożenie urobku na górnych krawędziach cieku wraz z rozdrobnieniem i rozplantowaniem wydobytego urobku.

Kanał Wadowicki  Wykoszenie porostów gęstych, twardych ze skarp cieku oraz dna na wysokości zwierciadła wody na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie w km 0+000 – 1+500 wraz z wywozem urobku z hakowania na odległość do 1,0 km.

Część 2.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz, teren NW Dąbrowa Tarnowska:  „Kanał "Radwan" - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał "Skrzynka - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał "Od Podlesia" - udrożnienie dna i koszenie brzegów”, „Kanał "Dąbrówki Breńskie" - udrożnienie dna i koszenie brzegów”.

Przedmiot prac:

Kanał „Radwan” – Wykoszenie mechaniczne porostów gęstych, twardych ze skarp cieku oraz pasów technologicznych w km 0+179-3+468 (do drogi krajowej nr 73). W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. Hakowanie  dna i złożenie urobku na górnych krawędziach cieku wraz z rozplantowaniem wydobytego  urobku, wywóz urobku z odcinka od km 0+384 do 3+468 na odległość do 1 km (zagospodarowanie urobku po stronie Wykonawcy).  

Kanał „Dąbrówki Breńskie”Wykoszenie porostów gęstych, twardych ze skarp cieku oraz pasów technologicznych na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie z i złożenie urobku na górnych krawędziach skarp cieku wraz z rozdrobnieniem i rozplantowaniem wydobytego urobku. Wywóz urobku z hakowania na odległość do 1,0 km  z odcinka w km 3+900 (zagospodarowanie urobku po stronie Wykonawcy)

Kanał „Skrzynka”Wykoszenie porostów gęstych, twardych ze skarp cieku oraz pasów technologicznych na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie z i złożenie urobku na górnych krawędziach cieku wraz z rozdrobnieniem i rozplantowaniem wydobytego urobku.

Kanał „Od Podlesia” Wykoszenie porostów gęstych, twardych ze skarp cieku oraz pasów technologicznych na całej długości. W miejscach niedostępnych dla sprzętu mechanicznego należy wykosić ręcznie. W przypadku zalegającego pokosu należy zgrabić i złożyć na górnych krawędziach skarp. Hakowanie roślin w dnie i złożenie urobku na górnych krawędziach cieku wraz z rozdrobnieniem i rozplantowaniem wydobytego urobku.

Część 3.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz, teren NW Dąbrowa Tarnowska:  „Breń - udrożnienie dna i koszenie brzegów w km 11+300 - 26+000 oraz Żabnica w km 0+000 - 29+800”.

Przedmiot prac:

Breń Lokalne udrożnienie dna potoku przez hakowanie przy zarośnięciu powierzchni koryta powyżej 60% z wyrzuceniem poza górną krawędź skarp z rozdrobnieniem za pomocą brony tależowej lub glebogryzałki z rozplantowaniem.

ŻabnicaWykaszanie mechaniczne kosiarkami bijakowymi roślin ze pasem średnio 3,0 m jednostronnie naprzemiennie (odcinkowo na zmianę na prawym i lewym brzegu cieku) porost gęsty, twardy w km 0+000 - 11+500, 19+100 – 23+600, 25+900 – 29+800 z pozostawieniem odcinków (ok. 30%) bez ingerencji w strukurę cieku. W przypadku zalegającego pokosu na skarpach należy go wygrabić ze złożeniem poza górną krawędź skarpy. Wykaszanie ręczne porostów ze skarp (teren niedostępny dla sprzętu mechanicznego). Lokalne udrożnienie dna cieku przez hakowanie ( wraz z pozostawieniem przy jednym z brzegów zajmującego min 1/3 szerokości koryta) przy zarośnięciu powierzchni koryta powyżej 60% z wyrzuceniem poza górną krawędź skarp z rozdrobnieniem za pomocą brony talerzowej lub glebogryzałki z rozplantowaniem w km 0+000 - 8+700, 19+100 – 23+600, 25+900 – 29+800. Zabieg zsynchronizowany z regułą naprzemiennego koszenia czyt. pow.).

Część 4.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz, teren NW Połaniec: „Utrzymanie rzeki Kanał Strumień w km 0+000 - 26+550”.

Przedmiot prac:

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku.

usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

Część 5.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz, teren NW Połaniec:  „Utrzymanie cieku Włosnówka w km 3+130 - 9+655”, „Utrzymanie rzeki Struga Włosnowicka w km 0+000-2+169”, „Utrzymanie rzeki Dopływu spod Kosinowa w km 0+000-5+098”.

Przedmiot prac:

a) usługa związana z koszeniem skarp, hakowaniem dna i usuwaniem zakrzaczeń na cieku Włosnówka w km 3+130 -9+655

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku.

usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

b) Usługa związana z koszeniem skarp, hakowaniem dna i usuwaniem zakrzaczeń na cieku Struga Włosnowicka w km 0+000 -2+169

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku.

usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

c) Usługa związana z koszeniem skarp, hakowaniem dna i usuwaniem zakrzaczeń na cieku Dopływ spod Kosinowa w km 0+000 -5+098

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku.

usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

Część 6.

Kompleksowe utrzymanie rzek, cieków, kanałów i zbiorników wodnych na terenie ZZ Sandomierz,  teren NW Staszów: „Utrzymanie kanału rzeki Czarna w km 0+000-0+450, 1+400-2+390”, „Utrzymanie rzeki Wschodnia w km 46+800-48+200 i 37+500-35+150”, „Utrzymanie Cieku od Nizin w km 0+000-2+500 i 5+800-11+600”, „Utrzymanie cieku Pobocznica w km 4+600 -9+500”, „Usługa związana z koszeniem skarp brzegowych, hakowaniem, usuwaniem zakrzaczeń, rozbiórką tam bobrowych na rzece Ciekąca w km. 0+000 - 1+300”.

Przedmiot prac:

a) Utrzymanie Cieku od Nizin w km. 0+000 – 2+500 i 5+800 – 11+600

Wykoszenie porostów gęstych twardych ręcznie ze skarp brzegowych, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, hakowanie koryta cieku, wydobyty urobek należy wyrzucić poza górną krawędź, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku, usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

b) Usługa związana z koszeniem skarp brzegowych, hakowaniem, usuwaniem zakrzaczeń, rozbiórką tam bobrowych na rzece Ciekąca w km. 0+000 – 1+300

Wykoszenie porostów gęstych, twardych ręcznie obustronnie ze skarp brzegowych cieku wraz z zebraniem i wywiezieniem skoszonej biomasy, hakowanie koryta cieku wraz z zebraniem i wywiezieniem wydobytej biomasy, udrożnienie przez usunięcie zatoru w postaci betonowego słupa spowodowanego działalnością człowieka oraz wywiezienie go i zagospodarowanie we własnym zakresie.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

c) Utrzymanie rzeki Wschodnia w km. 46+800 – 48+200 i 37+500 – 35+150

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku, usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku. Wycinka drzewa ze skarpy brzegowej cieku gatunku klon zwyczajny oraz pielęgnacja drzewa gatunku klon srebrzysty obejmująca usuwanie gałęzi za pomocą zwyżki lub technik alpinistycznych.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

d) Utrzymanie kanału rzeki Czarna w km. 0+000 – 4+500 i 1+400 – 2+390

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skarp, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału oraz zebranie ze skarpy brzegowej i wywiezienie i zagospodarowanie we własnym zakresie urobku udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku, usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku, pielęgnacja drzew gatunku wierzba i świerk pospolity obejmująca usuwanie gałęzi za pomocą zwyżki lub technik alpinistycznych, zakup i przywóz ziemi do zabudowy wyrwy brzegowej, wbudowanie przywiezionej ziemi, formowanie i zagęszczanie ziemi w wyrwie brzegowej kanału, wykonanie brzegosłonu faszynowego, wykonanie opasek pojedynczych z kiszek faszynowych lub leśnych przy stopie naprawianej skarpy.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

e)  Utrzymanie cieku Pobocznica w km. 4+600 – 9+500

Wykoszenie porostów gęstych twardych ze skap, wygrabienie i przerzut wykoszonych porostów ze skarp i złożenie na górnej krawędzi skarpy, mechaniczne i ręczne hakowanie koryta kanału, udrożnienie przez usunięcie zatorów utrudniających swobodny przepływ wód, rozdrobnienie wydobytego urobku, usuwanie zakrzaczeń z wykorzystaniem pilarki spalinowej, materiał pozyskany należy wywieść i zagospodarować we własnym zakresie lub rozdrobnić w rębaku.

Prowadzenie nadzoru przyrodniczego.

Branże CPV

  • 71311100-2 - Usługi dodatkowe w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Pliki do pobrania

Komunikaty zamawiającego

  • Data
  • Opublikowane przez
  • Treść
  • 15.07.2024 09:45:22
  • Marzena Pomorska

  • W związku ze zmianą treści siwz dokonano na Platformie zakupowej zmiany terminów składania i otwarcia ofert w postępowaniu

Informacja

Postępowanie zakończone

Jestem nowym użytkownikiem i chcę korzystać z usług serwisu.

Zarejestruj się

lub załóż konto uproszczone i loguj się tylko przez link

Szybka rejestracja

Posiadam już konto

Przypomnij hasło Ponownie wyślij link aktywacyjny

Postępowanie prowadzone zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

do góry