Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Utrzymanie zbiorników na terenie ZZ Kraków etap II - Utrzymanie zbiornika Zesławice

Przetarg nieograniczony

Ogłaszający

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Marszałka J. Piłsudskiego 22
31-109 Kraków
tel.+48 12 62-84-303
0 dni 0 godziny 0 minuty 0 sekundy
  • Etap postępowania
    Postępowanie zakończone
  • Numer postępowania
    K.ROZ.2710.65.2024
  • Klasyfikacja ofert
    brutto PLN
  • Powyżej progów unijnych
    Tak
  • Data publikacji
    15.07.2024 21:00
  • Termin składania ofert
    16.08.2024 10:00
  • Termin otwarcia ofert
    16.08.2024 11:00

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem  zamówienia jest kompleksowe utrzymanie  zbiornika Zesławice.  W ramach obsługi i eksploatacji zbiornika „Zesławice” Wykonawca zobowiązany prowadzić obsługę i eksploatację zbiornika zgodnie załącznikiem do umowy nr 1a pn.: ”ZAKRES CZYNNOŚCI obsługa i eksploatacja zbiornika „Zesławice” wraz z budowlami towarzyszącymi (dotyczy każdego roku tj. 2024,2025, 2026).

Skrócony opis obowiązków Wykonawcy:

  1. Prowadzenie obsługi i eksploatacji zbiornika oraz dokumentacji z wykonywanych czynności w tym ścisłe przestrzeganie okresów i wymaganych poziomów piętrzenia wody zgodnie z:
  1. pozwoleniami wodno prawnymi;
  2. instrukcją gospodarowania wodą dla zbiornika;
  3. instrukcją eksploatacji zbiornika;
  4. instrukcja obsługi automatycznego posterunku wodowskazowego
  1. Zarządzanie i sterowanie zbiornikiem w warunkach normalnej eksploatacji, zagrożenia powodziowego i powodzi.
  2. Utrzymanie w stałej gotowości i sprawności technicznej urządzeń hydrotechnicznych zbiornika wodnego bez względu na pory roku i warunki atmosferyczne.
  3. Prowadzenie wymaganej dokumentacji zbiornika zgodnie z instrukcją eksploatacji i pozwoleniem wodno prawnym.
  4. Zatrudnienie odpowiedniej ilości pracowników, którzy zapewnią właściwą obsługę urządzeń na zbiorniku w warunkach normalnej eksploatacji, zagrożenia powodziowego i powodzi.
  5. Zapewnienie przez Wykonawcę nadzoru nad obsługą i eksploatacją zbiornika przez osobę posiadającą uprawnienia w zakresie kierowania pracami konserwacyjnymi na urządzeniach wodnych oraz wiedzę i doświadczenie
  6. Zapewnienie 24-godzinnej całodobowej obsługi zbiornika 7 dni w tygodniu również w dni wolne od pracy (warunki normalne).
  7. Zapewnienie całodobowej, co najmniej dwuosobowej obsługi zbiornika w czasie ogłoszenia stanu ostrzegawczego i alarmowego oraz w czasie prowadzenia akcji przeciwpowodziowej (warunki nadzwyczajne).
  8. Wykonywanie bieżących, okresowych i awaryjnych (doraźnych) przeglądów stanu technicznego zbiornika, zgodnie z ustawą Prawo budowlane w szczególności wymagane zgodnie z zapisem art. 62 Okresowe kontrole stanu technicznego obiektu budowlanego, co najmniej raz w roku.
  9. Wykonanie w roku 2024 zgodnie z art. 62 Ustawy Prawo budowlanej - 5 letniej Okresowej kontroli stanu technicznego obiektu budowlanego zbiornika wodnego Zesławice.
  10. Przekazywanie protokołów z przeglądów stanu technicznego zbiornika do Zarząd Zlewni w Krakowie celem dołączenia do książki obiektu budowlanego.
  11. Utrzymywanie stałego kontaktu z Zarządem Zlewni w Krakowie, który należy informować o występujących zakłóceniach w pracy urządzeń oraz zauważonych zmianach i uszkodzeniach.
  12. Współpraca z Dyspozytorem ArcelorMittal S.A. Oddział w Krakowie w zakresie regulacji poziomów wody na rzece Dłubni poniżej zapory zbiornika na Zesławicach.
  13. Informowanie Dyspozytora ArcelorMittal S.A. Oddział w Krakowie o występujących zakłóceniach w pracy urządzeń oraz zauważonych zmianach i uszkodzeniach.
  14. Zabezpieczenie materiałów, narzędzi, sprzętu i transportu potrzebnego do bieżącej obsługi urządzeń hydrotechnicznych oraz robót konserwacyjnych i remontowych.
  15. Ponoszenie kosztów wywozu odpadów.
  16. Ponoszenie kosztów mediów (ogrzewanie, woda, ścieki).
  17. Ponoszenie kosztów abonamentu i rozmów z telefonu stacjonarnego w stróżówce przy zbiorniku.
  18. Zapewnienie i ponoszenie kosztów dodatkowej łączności poprzez sieć telefonii bezprzewodowej (jeden telefon komórkowy przypisany do obiektu)
  19. Zapewnienie i ponoszenie kosztów dostępu do Internetu z limitem transferu danych na poziomie min. 50 GB miesięcznie do obsługi automatycznych punktów pomiarowych oraz podglądu monitoringu wizyjnego.
  20. Ponoszenie kosztów utrzymania łączności z automatycznymi punktami pomiarowymi poprzez karty SIM (dla trzech punktów pomiarowych w rejonie zbiornika Zesławice) oraz usługę utrzymania serwera wraz z gromadzeniem danych i wizualizacją działania systemu do dnia 31.12.2026 r.
  21. Przestrzeganie przepisów BHP.
  22. Wszelkie szkody powstałe na skutek niewłaściwej obsługi urządzeń ponosi Eksploatator.

Zakres czynności związanych z obsługą i eksploatacją w warunkach normalnych:

  1.  Dyżur 24-godziny całodobowy obsługi zbiornika 7 dni w tygodniu również w dni wolne od pracy (warunki normalne).
  2. Stała, całodobowa ochrona obiektu lub dyżur osoby lub osób dozorujących obiekt przed wejściem na teren osób nieupoważnionych. Osoba pełniąca dozór lub ochrona musi być również przeszkolona w zakresie obsługi urządzeń i sterowania zbiornikiem.
  3. Codzienna kontrola wizualna zapory i urządzeń, w tym drożności urządzeń przelewowo-spustowych oraz obchód całego obiektu w celu stwierdzenia zmian i uszkodzeń.
  4. Raz w tygodniu kontrola wizualna automatycznych posterunków wodowskazowych na rzece Dłubni i potoku Baranówka.
  5. Codzienne odczyty wskazań urządzeń pomiarowych stanu wód w korycie rzeki Dłubni oraz poziomu wody na łatach wodowskazowych zainstalowanych na elementach budowli z odnotowaniem wskazań stanu wód w dzienniku gospodarowania wodą, zgodnie Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie sposobu prowadzenia, w tym częstotliwości dokonywania wpisów, oraz wzoru dziennika gospodarowania wodą oraz przekazywanie codziennych informacji zbiornikowych do IMGW, PGW Wody Polskie RZGW Kraków i innych instytucji.
  6. Odczyty 1 raz w miesiącu wskazań zainstalowanych piezometrów, wraz z prowadzeniem dokumentacji odczytów i przekazywaniem ich do Zarząd Zlewni  w Krakowie.
  7. Bieżące usuwanie napływających zanieczyszczeń (gałęzi, dłużyc, drzew, śmieci itp.) w bezpośrednim sąsiedztwie budowli w szczególności oczyszczanie przelewu z pływających zanieczyszczeń blokujących przepływ lub mogących uszkodzić urządzenia;
  8. Usuwanie na bieżąco zatorów i przetamowań z koryta rzeki Dłubnia powyżej zbiornika na odcinku od nasypu kolejowego do wlotu do zbiornika.
  9. Usuwanie z fragmentów czaszy zbiornika odrostu trzcin wodnych oraz wodorostów;
  10. Bieżąca konserwacja betonowych elementów budowli, urządzeń i ubezpieczeń przy budowlach, w tym schodów;
  11. Przeprowadzenie bieżących konserwacji urządzeń i mechanizmów;
  12. Wymiana baterii w automatycznych posterunkach wodowskazowych na rzece Dłubni oraz potoku Baranówka – według wskazań urządzenia.
  13. Raz w miesiącu oczyszczenie z namułu osłony sondy hydrostatycznej w automatycznych posterunkach wodowskazowych
  14. Odśnieżanie pomostu roboczego jazu w zimie;
  15. Odśnieżanie drogi dojazdowej i parkingu;
  16. W czasie występowania zjawisk lodowych utrzymywanie przerębli o szerokości  około 1 m wokół łat wodowskazowych oraz wzdłuż zasuw od strony górnej wody oraz usuwanie lodu z prowadnic zasuw;
  17. Wymiana żarówek w lampach na terenie obiektu;
  18. Utrzymywanie oznakowań (tablic) informacyjnych i ostrzegawczych;
  19. Utrzymanie ładu i porządku na obiekcie, w tym zbiórka i wywóz wszystkich śmieci i odpadów;

Zakres czynności związanych z obsługą i eksploatacją w warunkach nadzwyczajnych:

  1. Stały, całodobowy dyżur dwóch osób przeszkolonych w zakresie obsługi zamknięć budowli upustowej zbiornika;
  2. W przypadku ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego utrzymywanie przez osobę pełniącą funkcje kierownicze i nadzorcze stałego kontaktu z Zarządem Zlewni w  Krakowie lub w jego zastępstwie przez inną osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia i doświadczenie, przewidzianą do nadzoru nad obsługą i eksploatacją zbiornika.
  3. Usuwanie z przelewu napływających zanieczyszczeń;
  4. Przekazywanie do Zarząd Zlewni w Krakowie na bieżąco (na żądanie) informacji o aktualnej sytuacji na zbiorniku w tym o napełnieniu zbiornika (dostępnej pojemności przeciwpowodziowej);
  5. Niezwłoczna kontrola automatycznych posterunków wodowskazowych na rzece Dłubni w sytuacji wskazania przez urządzenie alarmu włamaniowego.

Zakres robót konserwacyjnych:

  1. Oczyszczenie z rdzy i malowanie konserwacyjne konstrukcji stalowych raz w roku.
  2. W okresie porostu traw (od maja do października) raz w miesiącu (przed miesięcznym odbiorem robót) wykoszenie wraz z rozdrobieniem i wycięcie roślinności (dotyczy traw, trzcin, samosiejek drzew i krzewów) z terenu w rejonie jazu ograniczonego ogrodzeniem.
  3. W okresie porostu traw (od maja do października) bieżące - wysokość porostu traw nie może przekraczać 10 cm - wykaszanie wraz z rozdrobieniem i wycinanie roślinności (dotyczy traw, trzcin, samosiejek drzew i krzewów), jednak nie rzadziej niż czterokrotne koszenie w ciągu roku (w terminach do 30 maja, do 15 lipca, do 30 sierpnia oraz do 15 października) z terenu zbiornika „Zesławice” wg orientacyjnej mapy terenu zbiornika „Zesławice .
  4. Dwukrotnie w ciągu roku oczyszczenie, udrożnienie i usuwanie namułu z dna rowów opaskowych zbiornika, przepustów pod drogami oraz studzienek drenarskich;
  5. Dwukrotnie w ciągu roku wykoszenie skarp koryta rzeki Dłubnia na odcinku na odcinku pomiędzy nasypem kolejowym a wlotem do zbiornika nr 1 w terminach do 31 czerwca oraz do 31 października;
  6. Usuwanie dwa razy w roku roślinności z dylatacji oraz betonowych elementów konstrukcji urządzeń wodnych (jazu, przepławki, ubezpieczeń niecki wypadowej zastawek i innych);
  7. Oczyszczanie urządzeń upustowych i przelewowych zbiornika oraz syfonu pod rzeką Dłubnia w rejonie nasypu kolejowego w razie potrzeby
  8. Usuwanie wraz z wywozem wiatrołomów i drzew powalonych przez bobry oraz wszystkich uszkodzonych konarów i gałęzi znajdujących się na drzewie jak i pod drzewem z terenu zbiornika oraz koryta rzeki Dłubnia powyżej zbiornika na odcinku od nasypu kolejowego do wlotu do zbiornika.
  9. Wykonywanie innych prac utrzymaniowych niezbędnych do prawidłowej eksploatacji i utrzymania zbiornika wraz z infrastrukturą;

Zakres remontów bieżących:

  1. Naprawa uszkodzeń spowodowanych wodami wezbraniowymi, krą lodową lub szkód spowodowanych przez ludzi.
  2. Drobne prace przy betonowych częściach budowli np.: zaprawienie ubytków betonu;
  3. Uzupełnienie brakujących na skutek kradzieży elementów poręczy;
  4. Usunięcie drobnych uszkodzeń skarp nasypów ziemnych;

Branże CPV

  • 90913100-1 - Usługi czyszczenia zbiorników

Pliki do pobrania

Komunikaty zamawiającego

  • Data
  • Opublikowane przez
  • Treść
  • 06.08.2024 09:01:10
  • Marzena Pomorska

  • W związku ze zmianą treści SWZ dokonano zmiany terminu składania i otwarcia ofert na Platformie zakupowej.

Informacja

Postępowanie zakończone

Jestem nowym użytkownikiem i chcę korzystać z usług serwisu.

Zarejestruj się

lub załóż konto uproszczone i loguj się tylko przez link

Szybka rejestracja

Posiadam już konto

Przypomnij hasło Ponownie wyślij link aktywacyjny

Postępowanie prowadzone zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

do góry