Przedmiot zamówienia:
- Pozyskanie i inwentaryzacja danych.
- Analiza zgromadzonych danych.
- Analiza zagrożenia powodzią na terenie Myślenic w oparciu o wykonane dla przedmiotowego terenu opracowania (wymienione w punkcie 1.3). Analiza musi uwzględniać odcinek doliny rzeki Raby od km 74+200 – 76+400 (km wg aMZP) oraz ujściowy odcinek potoku Kobylak od ujścia do Raby do mostu w ciągu ul. Leśnej. W ramach analizy Wykonawca opracuje Wariant W0 prezentujący aktualny stan zagrożenia powodziowego przy przepływach Q10, Q1 i Q0,2%.
- Zaproponowanie co najmniej 3 wariantów zmniejszenia ryzyka powodziowego za pomocą rozwiązań technicznych i nietechnicznych, w tym dostosowanie istniejącego jazu na Zarabiu w Myślenicach (km 75+100 wg aMZP) do wymogów w zakresie migracji organizmów żywych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca opracuje minimum 3 warianty techniczne – W1, W2 i W3.
- Opracowanie modelu hydraulicznego dla ujściowego odcinka potoku Kobylak. Model powinien zostać opracowany zgodnie z metodyką aMZP i aMRP. Na potrzeby budowy modelu Wykonawca wykona geodezyjne przekroje korytowe oraz przekroje przez budowle inżynierskie znajdujące się na odcinku potoku od ujścia do Raby do mostu w ciągu ul. Leśnej i wprowadzi je do modelu zgodnie z ww. metodyką. Modelowanie powinno zostać przeprowadzone dla przepływów o p = 10%, 1% i 0,2% wg metodyki tworzenia modeli dla projektu aMZP.
- Wykonanie modelu hydrologicznego opad-odpływ dla zlewni potoku Kobylak objętego zamówieniem. Modelowanie powinno zostać przeprowadzone dla przepływów o p = 10%, 1% i 0,2% wg metodyki tożsamej z metodyką tworzenia modeli dla projektu aMZP.
- Dla proponowanych wariantów (W1, W2, W3, …) należy określić rekomendowane działania nietechniczne i techniczne wraz z podaniem szczegółowych parametrów. Ponadto należy określić szacunkowe nakłady inwestycyjne i koszty eksploatacyjne dla proponowanych wariantów rozwiązań oraz zaproponować wstępny harmonogram realizacji wariantów.
- Przeprowadzenie analizy kosztów i korzyści.
- Analiza kompozycji wariantu optymalnego w kontekście ukształtowania i zagospodarowania prawej terasy zalewowej rzeki Raby na wysokości jazu na Zarabiu. Wykonawca dla wariantu optymalnego opracuje minimum 2 podwarianty wkomponowania zaprojektowanych elementów infrastruktury przeciwpowodziowej w obszar prawej terasy zalewowej rzeki Raby na odcinku od km 75+000 do km 75+500 (wg aMZP).
- Opracowanie wstępnego harmonogramu rzeczowo-czasowo-finansowego realizacji systemu ochrony przeciwpowodziowej w zlewni Raby.
- Przygotowanie ostatecznej wersji opracowania.
- Wykonawca dla przyjętego wariantu optymalnego opracuje Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU).