Przedmiotowe zadania ma na celu przywrócenie funkcjonalności zniszczonych elementów stopnia rzeki Biała Głuchołaska w km. km 16+283.
Obiekt należy przywrócić do stanu poprzedniego. Przed przystąpieniem do wyceny należy przewidzieć wizję terenową na obiekcie. W zakresie prac remontowych należy uwzględnić wszelkie prace towarzyszące i wymagane do osiągnięcia celu, czyli naprawy wszystkich uszkodzonych elementów obiektu wraz z zakupem i dostawą materiałów. Wykonawca przed przystąpieniem do prac przekaże inwestorowi harmonogram robót.
Na obiekcie uszkodzeniu uległy następujące elementy: na prawym przyczółku jazu całkowitemu zniszczeniu uległy brukowane skarpy przed skrzydełkiem jazu przy poszurze, zapadły się bruki pomiędzy górnym i dolnym skrzydełkiem jazu przy niecce wypadowej, całkowitemu zniszczeniu uległy bruki skarpy przy poszurze. Pozostałe widoczne elementy betonowe skrzydełek jazu uległy podmyciu. Całkowicie zniszczone są ławy oporowe bruków, gurty zamykające bruków, na skarpach, gurty zamykające bruki od góry. Brak bruków i ław zamykających na górnej półce jazu. Brak ubezpieczenia skarp po prawej i lewej stronie poniżej i powyżej jazu.
Do całkowitej odbudowy przewidziano przyczółek prawy oraz umocnienie brzegów poniżej i powyżej jazu.
Lewy przyczółek jazu całkowicie zasypany odkładem rzecznym i porośnięty roślinnością miejscami wystają pojedyncze elementy.
Przed przystąpieniem do prac należy oczyścić teren z porastającej roślinności oraz oczyścić zasypany lewy przyczółek jazu. Następnie wykonać inwentaryzację geodezyjną przez uprawnionego geodetę pozostałych elementów jazu i wykonać czytelny operat geodezyjny. Wykonać co najmniej dwa przekroje jazu w miejscu progu przelewowego (skrzydełko górne jazu) oraz przy wypadzie z niecki wypadowej skrzydełko dolne jazu. Remont i odbudowę prowadzić z zachowaniem istniejących parametrów jazu.
Z uwagi na brak możliwości dokładnej oceny skali uszkodzeń przyczółku lewego, ponieważ jest zasypany rumoszem rzecznym, po jego oczyszczeniu inspektor nadzoru z ramienia zleceniodawcy określi dokładny zakres prac remontowych do wykonania. Przed wykonaniem prac zostanie sporządzona inwentaryzacja uszkodzonych elementów i ich obmiar komisyjnie przez przedstawicieli zamawiającego i wykonawcy.
W trakcie prac należy prowadzić dziennik robót i książkę obmiarów. Wszystkie prace przed ich wykonaniem powinny być zaakceptowane przez przedstawiciela zamawiającego. Rozliczenie nastąpi operatem powykonawczym na podstawie cen z przetargu (oferty wykonawcy). Końcowe rozliczenie nie może być wyższe niż cena przyjęta w przetargu.
Przyczółek lewy jazu po oczyszczeniu z roślinności i nanosów rzecznych należy: naprawić elementy betonowe poprzez skucie elementów zmurszałych i reprofilację powierzchni betonowych poprzez wykonanie nowej warstwy okładzinowej gr 15 cm zbrojonej siatką 15x 15 fi 6 cm i kotwionej do istniejącej konstrukcji kotwami wklejanymi. Elementy betonowe zniszczone całkowicie rozebrać i odtworzyć jako nowe. Bruki zapadnięte rozebrać i odtworzyć ponownie. Bruki zachowane w dobrym stanie oczyścić i uzupełnić. Na obiekcie występują skarpy umocnione brukami z trelinki. Uszkodzone rozebrać i ułożyć ponownie na nowej podbudowie, jeżeli stan zachowania trelinki będzie na to pozwalał. Pozostałe bruki wykonać z kamienia łamanego granitowego kostka lub formak o wymiarze boku min. 20x20x20 cm.
Przyczółek prawy.
Całkowitemu zniszczeniu uległy skarpy ponuru i poszuru. W miejscu skarpy ponuru brzeg został wymyty należy go odbudować materiałem miejscowym z odkładu rzecznego po lewej stronie. Skarpy odtworzyć podpierając je od dołu lawą podpierającą wysokości 160 cm i szerokości 60 cm. Od czoła i z góry bruki zamknąć ławami zamykającymi 160 cm x 60 cm. Ławy, ławy zamykające i gurty zbroic czterema petami fi 12 w narożach połączonych strzemionami fi 8 co 45 cm. Na koronie skarp ułożyć bruk o szerokości 1,5 m zamknięty ławą 30 cm 120 cm. Skarpy ponuru i poszuru o długości 10 m poniżej i powyżej niecki wypadowej wykonać jako brukowane z kostki 20cmx20cmx20 cm ułożonej na podbudowie z betonu C20/25 gr 15 cm. Za przyczółkiem należy wykonać drenaż odprowadzający wody z rur drenarskich perforowanych fi 100 mm obsypanych warstwą żwiru w postaci filtra odwrotnego. W przypadku zachowania w dobrym stanie skarp po lewej stronie długość skarp powyżej ponuru i poszuru po prawej stronie dopasować do już istniejących po lewej stronie. Pomiędzy skarpami przewidziano wykonanie płyty ponuru i poszuru grubości 30 cm z betonu C 30/35 zbrojonego siatkami 15x15 cm fi 12. W płycie należy wykonać drenaż odciążający w postaci rur fi 150 przechodzących przez płytę do warstw wodoprzepuszczalnych w rozstawie 3mx3m. Powyżej ponuru i poniżej poszuru uformować brzeg o nachyleniu 1:2 i umocnić narzutem z kamienia ciężkiego o minimalnym wymiarze boku 30 cm i grubości warstwy 60 cm ułożonym na geowłókninie gramatury 500 g/m2. Narzut kamienny zakotwić w dnie min 60 cm. Układać 75 m powyżej i poniżej jazu po prawej i lewej stronie. Narzut z kamienia ciężkiego należy klinować mechanicznie mniejszymi kamieniami tak, aby wyeliminować wolne przestrzenie pomiędzy dużymi głazami. Przed jazem po prawej stronie wykonać 4 sztuki ostróg z kamienia ciężkiego. Każda ostroga wykonana z 3 m3 kamienia o długości w głąb rzeki 1,5 m i szerokości 2m.
Bruki pomiędzy skrzydełkami z trelinki rozebrać i ułożyć ponownie. Skrzydełko prawe i lewe rozebrać i odtworzyć z zachowaniem wcześniejszych parametrów. Natomiast ławę pod podmytym elementem skrzydełka od wody górnej wykonać na jednym poziomie zgodnym z poziomem posadowienia ławy pod skosem skrzydełka jazu.
W chwili obecnej tylna część skrzydełka podmyta. Na koronie skarp ułożyć bruk o szerokości 1,5 m zamknięty ławą 30 cm 120 cm. Ławę wykonać także na przełamaniu skarpy i bruku na koronie skarpy. Ławy zamykające wykonywać na skarpach, powinny być przedłużeniem gurtów dennych.
Niecka wypadowa – oczyścić z rumoszu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
Załącznik Nr 11 – Opis przedmiotu zamówienia;
Załącznik Nr 12 – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych;
-
- Przed złożeniem oferty zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawców wizji lokalnej w obrębie przedmiotu zamówienia.
Dowód przeprowadzenia wizji lokalnej stanowi dołączenie do oferty potwierdzonego przez Zamawiającego dokumentu zgodnego w treści
z Załącznikiem nr 13 do SWZ.
Termin odbycia wizji każdy z Wykonawców winien ustalić indywidualnie, jednak nie później niż 5 dni przed upływem terminu składania ofert.
Osobami wskazanymi do kontaktu w zakresie wizji terenowej są:
Kierownik Działu Utrzymania ZZ Nysa – Pan Wojciech Szczepański, tel. 600 927 429,
Starszy specjalista ZZ Nysa – Pan Leopold Pęcak, tel. 539037155.
Zdolność do prowadzenia działalności zawodowej
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
-
- Zdolności technicznej lub zawodowej zamówienia szczegółowo opisane w art. 116 ust.1 ustawy Pzp.
- Wykonawca winien wykazać w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonanie co najmniej czterech zadań związanych z remontem budowli hydrotechnicznych w zakres których wchodziło wykonanie nowych konstrukcji żelbetowych, naprawa uszkodzonych konstrukcji żelbetowych, wykonanie bruków lub narzutów kamiennych. Priorytetem w tym wypadku jest wykonanie konstrukcji żelbetowych w trudnych warunkach gruntowo wodnych w rozumieniu przedmiotu niniejszego zamówienia wraz z dokumentami potwierdzającymi że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
- Wykonawca winien wykazać dysponowanie osobą pełniącą funkcję kierownika robót budowlanych, spełniającą następujące wymagania:
- - w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert pełnił minimum jeden raz funkcję kierownika budowy lub kierownika robót z zakresu budowy, przebudowy, remontu budowli hydrotechnicznych;
- - posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi wydane w trybie przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r., - Prawo budowlane (tj. Dz. z 2020 r., poz. 1333), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2014 poz. 1278), w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub uprawnienia budowlane równorzędne wydane przed wejściem w życie ww. rozporządzenia, oraz jest zrzeszony we właściwej izbie samorządu zawodowego z zachowaniem przepisów BHP i p. poż..;
- jest zrzeszony we właściwej izbie samorządu zawodowego - ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (t.j. z. U. z 2019 r. poz. 1117) i posiada ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
- Zdolności technicznej lub zawodowej zamówienia szczegółowo opisane w art. 116 ust.1 ustawy Pzp.
Warunki realizacji umowy
Zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ.