Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Remont zapory bocznej obok Pompowni nr 4 zbiornika Tresna – przesłona przeciwfiltracyjna II etap”

Przetarg nieograniczony

Ogłaszający

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie

Marszałka J. Piłsudskiego 22
31-109 Kraków
tel.12 628 41 78
0 dni 0 godziny 0 minuty 0 sekundy
  • Etap postępowania
    Postępowanie zakończone
  • Numer postępowania
    2315/ZZZ/2020
  • Klasyfikacja ofert
    brutto PLN
  • Data publikacji
    19.10.2020 16:00
  • Termin składania ofert
    03.11.2020 10:00
  • Termin otwarcia ofert
    03.11.2020 11:00

Opis przedmiotu zamówienia

„Remont zapory bocznej obok Pompowni nr 4 zbiornika Tresna – przeslona przeciwfiltracyjna II etap”

  1. Roboty zlokalizowane są :
  • Zbiornik Wodny Tresna (Pompownia nr 4 w Zarzeczu)
  • Dojazd drogą wojewódzką relacji Żywiec Bielsko-skręt na Zarzecze, następnie ul. Starowiejską do Pompowni nr 4 lub drogą wojewódzką relacji Kobiernice Zarzecze, a następnie ul. Starowiejską do Pompowni nr 4.

Wymagane jest uzyskanie uzgodnienia na przejazd ciężkim sprzętem z właścicielem drogi gminnej w Zarzeczu tj. gminą Łodygowice

  1. Zakres robót obejmuje :

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej metodą wiertniczo iniekcyjną na zaporze bocznej obok pompowni nr 4 zbiornik wody Tresna w m. Zarzecze.

Realizacja prac obejmuje roboty na odcinku nr II na długości około 50 mb na którym należy wykonać 90 otworów o głębokości średnio 12 m każdy ( 1080 mb ), w których zostaną przeprowadzone prace uszczelniające z użyciem iniektu na bazie cementu.

Roboty wiertnicze:

  • Organizacja stanowisk roboczych,
  • Wyznaczenie przebiegu rurociągów pracujących pompowni nr 4 o średnicach 600 i 1600 mmw celu ich ochrony przed uszkodzeniem w czasie prac wiertniczych,
  • Określenie przebiegu rurociągu o średnicy 500 mm wyłączonego z eksploatacji, który został zabetonowany w roku 2013,
  • Wyznaczenie lokalizacji otworów wiertniczych,
  • Osadzenie rur prowadnikowych,
  • Wiercenie otworów w korpusie zapory bocznej,

W pierwszej kolejności będzie realizowany będzie rząd A w odległości 0,5 m od brzegu korony zapory, a następnie rząd B otworów wiertniczo-iniekcyjnych. Odległość między rzędami to 1,2 m. Otwory w rzędzie B należy głębić mijankowo w stosunku do otworów rzędu A. Pomiędzy tak wykonanymi rzędami, będzie realizowany rząd C otworów doszczelniających i kontrolnych. Otwory rzędu C mogą być realizowane po wykonaniu odpowiednio długiego odcinka rzędu B (około 20m), wykonaniu analizy prac w pobliskich otworach i podjęciu decyzji dotyczącej ilości i lokalizacji otworów rzędu C.

W pracach wiertniczych można stosować metody udarowe lub obrotowe głębienia otworów, w zależności od potrzeby. Przewiduje się potrzebę wprowadzania kolumny ruru iniekcyjnych o średnicy około 100 mm na głębokość do 12 m w grunt miękki i twardy oraz przewiercanie betonu (nieczynny rurociąg, zalany betonem). Rury iniekcyjne muszą umożliwić iniekcję wstępującą strefami długości 1m. Możliwa do zastosowania będzie metodą „gubionego stożka” stosowana jako podstawowa w pracach prowadzonych w ramach realizacji przesłony w poprzednich pracach uszczelniających.

  Roboty iniekcyjne: 

  • Organizacja stanowisk roboczych,
  • Badanie przepuszczalności gruntu,
  • Wykonanie iniekcji,
  • Wykonanie dokumentacji geologicznej prowadzonych prac

Iniekcję zaczynu należy prowadzić w sposób ciągły do uzyskania kryterium szczelności tj. chłonności iniektu mniejszej niż 0,5 l/min x mb x 0,01 MPa przy ciśnieniu max dla danej strefy.

Przewiduje się, że odległość otworów po obydwu stronach rurociągów wyniesie maksymalnie około 2,5 m. W związku z tym przyjęty zasięg rozchodzenia się iniektu o promieniu 1,2 m przy jednoczesnym zastosowaniu insektów płynnych oraz wydłużenia czasu zatłaczania, powinny umożliwić prawidłowe uszczelnienie strefy gruntów pod rurociągami.

Zakres dokumentacji geologicznej powinien dokumentować w trakcie realizacji robót wiertniczo iniekcyjnych zapis wyników, przebiegu robót oraz zjawisk towarzyszących.

  1. Szczegółowy wykaz robót określa kosztorys ofertowy.
  2. Wykaz robót  uwzględnionych

Są to roboty, których wykonanie należy do zobowiązań kontraktowych Wykonawcy, mieszczące się w cenie asortymentów robót :

  1. Roboty pomiarowe dla potrzeb wykonania robót,
  2. Wykonanie projektu technologii i organizacji robót (PTiOR),
  3. Urządzenia i likwidacji zaplecza robót,
  4. Działania ochronne i zapobiegawcze stosownie do wymagań BHP,
  5. Ochrona przed zniszczeniem wykonywanych robót,
  6. Wynajęcie terenu, opłaty dzierżawne oraz urządzenie i likwidacja zaplecza budowy, likwidacja  tymczasowego przepustu przez rów opaskowy oraz kompleksowa naprawa ścieżki dydaktyczno –pieszej na odcinku dojazdu do prac oraz w miejscu po wykonanych pracach związanych z wykonaniem przesłony,
  7. Wszelkie koszty związane z dostarczeniem wody i energii elektrycznej na teren robót  wraz z kosztami ich zużycia,
  8. Przepisy związane, aprobaty techniczne dla cementu oraz dodatków.
  9. Wykonanie dokumentacji powykonawczej 2 egz. w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej edytowalnej oraz 1 egz. w wersji PDF,
  10. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej po zakończeniu robót

Sytuacja ekonomiczna i finansowa

Zamawiający nie stawia szczegółowego warunku w tym zakresie.

Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe

  1. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał, co najmniej 1 robotę budowlaną (potwierdzoną dowodami określającymi,  czy robota ta została wykonana w sposób należyty oraz wskazującymi, czy została wykonana zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończona) na obiektach hydrotechnicznych, w zakresie której wykonano przesłonę cementacyjną metodą wiertniczo-iniekcyjną, w której wartość tych prac wynosiła co najmniej 350 000,00zł brutto.
  2. Wykonawca zobowiązany jest wykazać że na potrzeby realizacji zamówienia będzie dysponował osobą lub osobami  posiadającymi kwalifikacje, wykształcenie, doświadczenie niezbędne do należytego wykonania zamówienia, w szczególności:
  • 1 osoba – na stanowisku kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej
    w zakresie budowli hydrotechnicznych, melioracyjne bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i jest członkiem Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Warunki realizacji umowy

Zgodnie z załacznikiem nr 1 do SIWZ - Wzór Umowy.

Informacje dodatkowe

Informacje zostały określone w załącznonych dokumentach zamówienia.

Branże CPV

  • 45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

Komunikaty zamawiającego

  • Data
  • Opublikowane przez
  • Treść
  • 12.11.2020 14:23:21
  • Gabriela Loranc

  • Wybór najkorzystniejszej oferty

Informacja

Postępowanie zakończone

Postępowanie prowadzone zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

do góry