Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r13767,Modernizacja-Kanalu-Gliwickiego-szlaku-zeglownego-i-jego-ubezpieczen-brzegowych-.html
30.04.2024, 09:04

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Modernizacja Kanału Gliwickiego - szlaku żeglownego i jego ubezpieczeń brzegowych - etap I (sekcja V i VI)” – wykonanie badań magnetometrycznych i batymetrycznych”

Przetarg nieograniczony

Ogłaszający

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach

Sienkiewicza 2
44-100 Gliwice
tel.32 / 231 64 31 wew. 15
0 dni 0 godziny 0 minuty 0 sekundy
  • Etap postępowania
    Postępowanie zakończone
  • Numer postępowania
    GL.ROZ.2810.74.2022.EWK
  • Klasyfikacja ofert
    brutto PLN
  • Powyżej progów unijnych
    Tak
  • Data publikacji
    10.08.2022 12:00
  • Termin składania ofert
    12.09.2022 11:00
  • Termin otwarcia ofert
    12.09.2022 12:00

Opis przedmiotu zamówienia

  1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie badań magnetometrycznych, sejsmoakustycznych oraz batymetrycznych V i VI sekcji Kanału Gliwickiego w km 30+890 – 39+400. Celem badań jest rozpoznanie morfologiczne, geologiczne i geotechniczne terenu Kanału Gliwickiego na długości około 10 km, wraz ze zidentyfikowaniem obiektów ferromagnetycznych.            
  2. Zakres zamówienia:

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje:

1.      Wykonanie badań wodnych:

a)      Pomiar batymetryczny

Charakteryzujący się rozdzielczością nie mniejszą niż 10 punktów na m2. Pomiar wykonywany echosondą wielowiązkową oraz skanerem laserowym światła zielonego na obszarach gdzie głębokość jest mniejsza niż 1 m. Zakres badań obejmuje wykonanie mapy batymetrycznej w układzie współrzędnych i formacie danych: ESRI GIS, ASCII GRID, ASCII XYZ, CSV lub GEOTIFF.

Wyniki badań przedłożyć w wersji papierowej oraz cyfrowej w wybranym formacie danych w 3 egzemplarzach.

b)      Badania magnetometryczne

Badania powinny być wykonane magnetometrami wodnymi takimi jak G-882 lub o nie gorszych parametrach mierzącymi całkowitą wartość pola magnetycznego. Dokładność wykonania w siatce równoległych profili oddalonych o 1,5 ± 0,25 m z krokiem pomiarowym nie mniejszym niż co 50 cm, z wykorzystaniem urządzenia z wbudowanym autonomicznym systemem utrzymującym zadaną odległość od dna. Maksymalna odległość magnetometrów od dna nie może przekroczyć 1,5 metra. System magnetometryczny musi być wyposażony w altimetr rejestrujący odległość od dna. Zakres badań obejmuje uzyskanie mapy pola magnetycznego zawierającej:

• Wskazanie obiektów ferromagnetycznych znajdujących się na powierzchni, dnie oraz do 3 m pod dnem kanału wraz z ich rozmieszczeniem

• Liczbę wykrytych anomalii magnetycznych z określeniem siły sygnału podanej w nT, przy minimalnej sile sygnału 7 nT

• Współrzędne zlokalizowanych obiektów ferromagnetycznych z dokładnością do 1 m.

Wyniki badań przedłożyć w wersji papierowej oraz cyfrowej w 3 egzemplarzach.

c)      Badania sejsmoakustyczne

Profile podstawowe winny być prowadzone zgodnie z biegiem kanału o maksymalnym rozstawie co 10 m. Profile kontrolne prowadzone w poprzek kierunku badań o rozstawie 500 m. Dodatkowo należy wykonać badania testowe w liczbie minimum 30 sztuk nad wskazanymi przez Zamawiającego celami magnetometrycznymi. Badania testowe wg profili długości 10 m w siatce co 0,25 m na krzyż. Badania należy wykonać profilomierzem osadów takim jak np. SES 2000 quatro lub o nie gorszych parametrach. Zakres badań obejmuje uzyskanie danych surowych, danych przetworzonych z użyciem filtrów, wykaz anomalii sejsmoakustycznych.

Wyniki badań przedłożyć w wersji papierowej oraz cyfrowej w 3 egzemplarzach.

Wersje cyfrowe opracowanych na podstawie badań dokumentów należy dostarczyć na   przenośnym nośniku pamięci USB (pendrive) – każde opracowanie na 3 nośnikach.

Opracowania mapowe należy sporządzić przy zastosowaniu systemów odniesienia przestrzennego zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

2. Opracowanie kosztorysu inwestorskiego na usunięcie zidentyfikowanych obiektów niebezpiecznych zgodnie z aktualnym na dzień przekazania opracowania cennikiem robót budowlanych (Sekocenbud, Orgbud).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres i warunki wykonania prac dla poszczególnych części zawiera ZAŁĄCZNIK NR 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.

Wykonawca we własnym zakresie zapewnia wszelki sprzęt i materiały potrzebne do wykonania przedmiotowego zadania. Wykonawca po zakończeniu prac związanych z realizacją przedmiotu umowy, zobowiązany jest do uporządkowania terenu.

Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia przedstawiono we Wzorze umowy stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 7 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Wykonawca udziela gwarancji i rękojmi na przygotowaną dokumentację na okres 36 miesięcy. Okres gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od dnia następnego po dacie wskazanej w protokole odbioru jako data odbioru końcowego dokumentacji.

Sytuacja ekonomiczna i finansowa

Wykonawca musi wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 750.000,00 zł brutto (słownie: siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych). Ubezpieczenie winno obowiązywać  przez cały okres trwania umowy zawartej w wyniku przedmiotowego postępowania oraz być aktualne na dzień składania ofert

Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe

1. Posiadanie wiedzy i doświadczenia

Określenie warunku:

Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał się posiadaniem doświadczenia umożliwiającego realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości.

Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem, w wykonaniu (zakończeniu)
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:

- co najmniej 1 (jednej) usługi polegającej na wykonaniu podwodnych badań ferromagnetycznych wykonywanych w celu identyfikacji niebezpiecznych obiektów pochodzenia wojskowego, na obszarze wodnym o powierzchni minimum 50 ha;

oraz

- co najmniej 1 (jednej) usługi polegającej na wykonaniu sondaży batymetrycznych na obszarach wodnych o powierzchni minimum 50 ha;

oraz

- co najmniej 1 (jednej) usługi polegającej na wykonaniu badań sejsmoakustycznych na obszarach wodnych o powierzchni minimum 50 ha i głębokości minimum 3,5 m;

Ocena spełnienia wyżej wymienionego warunku dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w załączonych dokumentach na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Jako wykonanie należy rozumieć wykonanie i odebranie potwierdzone świadectwem przejęcia lub protokołem odbioru.

Uwaga: Wykonawca wskaże wykonane usługi wraz z podaniem ich przedmiotu, powierzchni, głębokości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały one wykonane, z załączeniem dowodów określających czy usługi zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy usługi zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

2.  Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.

Określenie warunku:

Wykonawca zobowiązany jest  wykazać się dysponowaniem osobami zdolnymi do realizacji przedmiotowego zamówienia, posiadającymi odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje zawodowe umożliwiające realizację zamówienia. W tym:

- co najmniej jedną osobą – hydrografem, posiadającym dyplom hydrografa kategorii A (w przypadku osoby sprawdzającej prace) i co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień),  oraz

- co najmniej jedną osobą - hydrografem posiadającym dyplom hydrografa kategorii A (w przypadku osoby wykonującej pomiary zgodnie z ustawą z dnia 21 marca 1991 r. o obszarach morskich Rzeczpospolitej Polskiej i administracji morskiej, tj. Dz.U. 2021.612)) oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (liczone od daty uzyskania uprawnień).

Przez doświadczenie zawodowe należy rozumieć wykonanie min. 3 sondaży na obszarach wodnych  o powierzchni minimum 50 ha każdy wraz z podaniem powierzchni przesondowanych akwenów.

oraz

- co najmniej jedną osobą posiadającą doświadczenie w interpretacji co najmniej 3 badań ferromagnetycznych pod kątem wykrycia obiektów niebezpiecznych pochodzenia militarnego na obszarze wodnym (badania ferromagnetyczne podwodne) o powierzchni nie mniejszej niż 50 ha każdy.

Dopuszcza się także kwalifikacje równoważne do przedstawionych powyżej zdobyte w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Uwaga: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnienie warunków dotyczących zdolności technicznej i zawodowej, wykonawcy wykazują łącznie razem lub co najmniej jeden z nich.

 

3. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym

Określenie warunku:

Wykonawca zobowiązany jest  wykazać się dysponowaniem potencjałem technicznym gwarantującym przeprowadzenie usług zgodnie z zasadami określonymi w specyfikacji, umożliwiającymi realizację zamówienia na odpowiednim poziomie jakości tj.  odpowiednim sprzętem i urządzeniami technicznymi dostępnymi wykonawcy.
W szczególności dysponuje co najmniej następującym sprzętem i urządzeniami technicznymi:

- 1 (jedną) jednostką pływającą (której kadłub zbudowany jest z materiałów niemagnetycznych), a także co najmniej 1 (jednym) urządzeniem magnetometrycznym, w tym zdolnym do prowadzenia pomiarów w pasach o szerokości minimum 3 metrów (magnetometry wieloczujnikowe) zapewniającym zbadanie całej badanej powierzchni, w które można doposażyć powyższą jednostkę pływającą. Jednostka lub urządzenie powinny być wyposażone w system dokładnego pozycjonowania DGPS (urządzenie powinno posiadać możliwość pozycjonowania wykrytych obiektów), a w przypadku ciągnionych urządzeń magnetometrycznych dodatkowo w system USBL. Łódź powinna być zdolna do wykonywania prac na skarpach, tj. na wodach płytkich (posiadać niewielkie zanurzenie). Urządzenia powinny być zdolne do wykonania skanowania magnetycznego do głębokości min. 3 m pod dnem kanału.

oraz

- 1 (jednym) urządzeniem do wykonywania pomiarów metodą sejsmoakustyczną, wyposażonym w system taki jak SES 2000 quatro lub innym o nie gorszych parametrach.

oraz

- 1 (jednym) urządzeniem do wykonywania pomiarów batymetrycznych.

W przypadku podmiotów działających wspólnie powyższy warunek będzie oceniany łącznie dla wszystkich podmiotów.

Ocena spełnienia wyżej wymienionego warunku dokonana zostanie w oparciu o informacje zawarte w załączonych dokumentach na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Warunki realizacji umowy

Umowa zostanie zawarta według Wzoru umowy, stanowiącego  Załącznik Nr 7 do SWZ, w którym zostały określone warunki jej realizacji.

Branże CPV

  • 71351710-3 - Usługi poszukiwań geofizycznych
  • 71351923-2 - Usługi pomiarów batymetrycznych
  • 71352300-3 - Usługi badania magnetometrycznego

Informacja

Postępowanie zakończone

Wybór oferty

GRUPA GEOFUSION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Akacjowa 43
32-065 Nowa Góra

Jestem nowym użytkownikiem i chcę korzystać z usług serwisu.

Zarejestruj się

lub załóż konto uproszczone i loguj się tylko przez link

Szybka rejestracja

Posiadam już konto

Przypomnij hasło Ponownie wyślij link aktywacyjny

Postępowanie prowadzone zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.